Zapraszamy na Lackową i do Krynicy Zdrój.

15 lipca 2023

Lackowa – 997 m n.p.m. – najwyższy szczyt polskiej części Beskidu Niskiego,

 

ze względu na wysokość nazywany Górą Policyjną. Podejście na Lackową z Izb przez Przełęcz Beskid jest uważana przez wiele osób za najostrzejsze w całych Beskidach, wystarczy wspomnieć, że przejście odcinka o długości 240 m to różnica wysokości 260 m i zajmuje ok. 1,5 h. Szlak jest bardzo dobrze oznaczony, ale należy zwrócić szczególną uwagę na przełęczy Beskid nad Izbami, gdzie znajduje się odejście szlaku czerwonego na Lackową.

Zachęcam do rozpoczęcia przygody Zdobywcy Korony Gór Polski, a Lackowa jest jednym z 28 szczytów do pokonania, warunkiem jest posiadanie książeczki KGP i jest czasowo nieograniczona.

Po zdobyciu Lackowej, zrobieniu pamiątkowych fotografii, ruszymy dalej szlakiem czerwonym w kierunku Ostrego Wierchu, a dalej przez Cygielkę dojdziemy do skrzyżowania szlaków czerwonego z zielonym.

W tym miejscu zejdziemy do Wysowej-Zdrój.

Ważne!!!

Na szlaku brak schroniska, co może skutkować z brakiem możliwości konsumpcji w Wysowej.

Szlak średnio trudny, bez trudności technicznych lecz niebezpieczny po deszczu.

Uczestników obowiązuje ubiór turystyczny dostosowany do aktualnych warunków pogodowych panujących w trakcie wycieczki oraz tras przejścia pieszego. Trasa zwiedzania oraz przejścia może ulec zmianie ze względu na bezpieczeństwo uczestników. W takim przypadku każdorazowo decyduje o tym prowadzący przewodnik.

Zapraszamy do Krynicy Zdroju.

Grupę turystyczną zapraszamy do odwiedzenia Krynicy Zdroju, gdzie zapraszamy do Muzeum Nikifora, wejście lub wjazd na Górę Parkową, Pijalnie wód oraz spacer po Deptaku z przepięknymi domami architektury drewnianej.

 

 

Zapisy u kol. Marka !!! – 502 612 551

lub e-mailem

ZAPRASZAMY