Kilka słów o nas …

Powrót

Klub powstał w 2016 roku w ramach organizacyjnych Oddziału „Wędrowiec ” Zabrze.  Od roku 2017 swą działalność prowadzi pod patronatem Oddziału PTTK w Chorzowie.

Największym atutem są jego członkowie. Zjednoczyła nas wspólna pasja i miłość do gór. Lubimy spędzać ze sobą czas, spotykamy się prywatnie, na różnych imprezach klubowych czy wspólnych wyjazdach tyrystycznych.

Wciąż poszerzamy zakres naszej działalności, otwieramy się na ludzi dla których turystyka górska stanowi wyzwanie, dla nich realizujemy ofertę szuwarkową. Górali wysadzamy na szlakach a reszta odwiedza zakątki górskie dostępne samochodem, kolejką linową, poznaje folklor i oferowane atrakcje górskie.

Nasza działalność w coraz większym stopniu obejmuje turystykę krajoznawczą, odmienną niż górska. Odwiedzamy ciekawe miejscowości, interesujące miejsca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i inne piękne zakątki naszej Ojczyzny.

W ostatnim czasie wskoczyliśmy na kajaki, odwiedzimy Wolsztyn z Muzeum Pociągów, w planach mamy organizację cyklicznych imprez z okazji Dnia Dziecka a z górskich wyzwań spoglądamy na Ferraty.

Naszą mocną stroną jest organizacja imprez wielodniowych, podczas których mocno się integrujemy odwwiedzając polskie i zagraniczne rejony turystyczne.

Możemy pochwalić się, że jako stosunkowo młody Klub powierzono nam organizację

44  Ogólnopolskiego Zlotu Klubów Górskich PTTK

który odbędzie się w maju 2025 roku.

Wśród członków mamy kadrę programową PTTK, Przewodników, Przodowników Górskich i Organizatorów Turystyki, która wciąż podnosi kwalifikacje.

W ramach oddziału walnie przyczyniamy się do działalności Terenowego Referatu Weryfikacyjnego w ramach Komisji Turystyki Górskiej.

W nasze szeregi zapraszamy każdego, który lubi zwiedzać nasz kraj.